ناسا یک ماهواره دانشجویی را به مدار زمین می فرستد

ناسا یک ماهواره دانشجویی را به مدار زمین می فرستد

 

سازمان فضانوردی آمریکا ناسا یک ماهواره کوچک مخابراتی را که به دست دانشجویان دانشگاه کلرادو طراحی و ساخته شده در ماه نوامبر امسال به مدار می فرستد.  
به گزارش ایرنا ، ماهواره ی دانشجویی یکی از ابتکارات آموزشی فضایی ناسا به حساب می آید که هدف از آن شرکت دادن جوانان در طرح های علمی و فناوری است.
ناسا قرار است سه ماهواره تحقیقاتی دانشگاهی را به مدار زمین پرتاب کند.
این سه ماهواره با عنوان ماهواره های مکعبی شناخته می شوند زیرا شکل ظاهری آن ها شبیه به یک مکعب مربع است. ماهواره های مکعبی دارای ضلع حدوداً 10 سانتی متری بوده و تقریباً 1 کیلوگرم وزن دارند.
ماهواره ی انتخابی دانشگاه کلرادو هرمس نامیده شده و 100 دانشجو برای ساخت آن حدود دو سال و نیم وقت گذاشته اند. طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره های کوچک دانشجویی بخشی از برنامه ی پرتاب نانو ماهواره های آموزشی به حساب می آید.
هدف نهایی ماموریت پرتاب ماهواره های مکعبی، توسعه ی سامانه های مخابراتی با آزمودن ارتباطات مداری با مقدار اطلاعات بالا توسط ماهواره های کوچک مخابراتی است. این پیشرفت امکان انتقال مقادیر زیادی از اطلاعات را توسط دانشمندان و مهندسین فراهم می کند.
سه ماهواره ی مکعبی با موشک ماهواره بر تاروس ایکس ال پرتاب خواهند شد.
هنگامی که ماهواره بر به ارتفاع حدود 620 کیلومتری می رسد هر سه ماهواره از آن خارج شده و هرکدام در مدار خاص خود قرار خواهند گرفت.
/ 3 نظر / 9 بازدید

[گل] verry good

m

graet

m

excelent