تبلت ها در سال 2011

اچ.تی.سی

تبلت اچ تی سی

احتمال این‌که نام تب‌لت این شرکت معتبر اچ.تی.سی‌پد باشد، زیاد نیست و عرضه آن در نمایشگاه سی.ای.اس نیز چندان قطعی نیست؛ زیرا این شرکت تاکنون درباره زمان نحوه ارائه این محصول خبری رسمی منتشر نکرده است. هم‌چنین احتمال عرضه این تب‌لت در سی.ای.اس تنها بر اساس سخنان اخیر رئیس شرکت اچ.تی.سی است که اشاره‌ای اندک به استفاده از تب‌لت‌ها کرده بود. به‌نظر می‌رسد این تبلت تحت اندروید است و در دو سایز مختلف تولید خواهد شد.

اچ.پی

تبلت اچ پی

شرکت اچ.پی هنوز ارائه تب‌لت پالم‌پد خود را در سی.ای.اس 2011 تایید نکرده، اما از آن جایی‌که مدیر این شرکت اعلام کرده به زودی محصول تحت ویندوز این شرکت در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت، بسیاری احتمال می‌دهند این آینده نزدیک در سی.ای.اس 2011 باشد. این تب‌لت تحت نسخه 2.5.1 سیستم‌عامل وب عمل خواهد کرد و دو دوربین 1.3 و 3 مگاپیکسلی مجهز به فلش ال.ای.دی بر رو و پشت آن تعبیه شده است. حجم ذخیره اطلاعات در این تب‌لت به اندازه آی‌پدها است و از پورت اتصال USB 3 بهره می‌برد.

بلک‌بری

تبلت بلک بری
نمونه ابتدایی و نمایشی تبلت پلی‌بوک شرکت بلک‌بری پیش از این ارائه شده و از این رو انتظار می‌رود نسخه نهایی و کامل آن در سی.ای.اس به نمایش درآید. ابعاد پلی‌بوک بر اساس اطلاعاتی که بر روی وب‌سایت بلک‌بری قرار گرفته، 5.1 در 7.6 در 0.4 اینچ و وضوح تصویری آن 1024 در 600 پیکسل است. این تب‌لت چندلمسی به وای‌فای، پورت اچ.دی.ام.آی دو دوربین 3 و 5 مگاپیکسلی و پورتهای میکرویو.اس.بی و میکرو HDMI مجهز است.

اسوس

تبلت اسوس
به نظر می آید شرکت اسوس با داشتن 3 مدل تب‌لت و ارائه آنها در سی.ای.اس 2011 پیشرفت زیادی در این زمینه داشته باشد. این شرکت در نظر دارد سه مدل تب‌لت جدید خود را در ماه آوریل / فروردین وارد بازار کند. انتظار می‌رود این ابزارها تحت ویندوز و اندروید کار کنند و کاربری کتاب‌خوان الکترونیک نیز داشته باشند. بر اساس اطلاعات منتشرشده مدل 12 اینچی تحت ویندوز7 خواهد بود و دو مدل 10 اینچی، یکی مجهز به پردازشگر Oak شرکت اینتل و تحت ویندوز7 است و دیگری از پردازشگر تگرا 2 و اندروید گوگل بهره می‌برد.

دل

تبلت دل
این شرکت در حال حاضر تبلت استریک 5 اینچی خود را عرضه کرده، اما مدیر این شرکت پیش از این از ارائه دو مدل 7 و 10 اینچی این تب‌لت‌ها با هدف افزایش دادن جایگاه این شرکت در بازار تب‌لت‌ها خبر داده بود و از این رو احتمال می‌رود شرکت دل، تب‌لت‌های جدید خود را در سی.ای.اس 2011 در اختیار عموم قرار دهد.

ام.اس.آی

تبلت ام اس آی
سال گذشته شایعات زیادی درباره تلاش این شرکت برای ساخت تب‌لت شنیده شد و خبرهای رسیده از عرضه این محصول در اوایل سال 2011 و به احتمال زیاد در سی.ای.اس حکایت دارد. هم‌چنین احتمال می‌رود تب‌لت وین‌پد این شرکت 10 اینچی و تحت ویندوز بوده و از پردازشگرهای اینتل استفاده کند. با این حال هنوز اطلاعات دقیق‌تری از این محصول منتشر نشده است.

منبع: خبرآنلاین

/ 0 نظر / 92 بازدید