تولید برق از آب‌های روان

تولید برق از آب‌های روانبه گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در نمایشگاه نوآوری و شکوفایی اختراعات بسیاری از سوی مخترعان و نوآوران جوان کشور ارائه شده است اما در همین نمایشگاه مخترعی دیده می‌شود که مسن‌تر از مخترعان دیگر است و انگیزه بالایی برای نوآوری و ابداع دارد.
حسینعلی رفیع زاده، مخترع 64 ساله که اهل اصفهان است می‌گوید: از نظر مالی نیز در سطح بالایی نیستم اما با همین بضاعت کم به دنبال ثبت اختراع و کمک به کشورم هستم و تا جایی که بتوانم این فعالیت را ادامه می‌دهم.
وی در خصوص طرح خود تولید برق از آب‌های روان گفت: امروزه کمبود انرژی یکی از مشکلات روز است و هرچه از نیروهایی که در حال گذر هستند بتوان استفاده کرد، انرژی ارزان‌تری می‌توان به دست آورد.
این مخترع افزود: سرتاسر رودخانه‌ها از مبداء تا مقصد انرژی زیادی را در خود دارند با قرار دادن این دستگاهی که ساخته‌ام می‌توان برق مورد نیاز محدوده رودخانه را تولید کرد.
وی ادامه داد: جریان آب از خروجی لوله‌های آب موتورهای دیزل کشاورزی انرژی زیادی دارد که بلا استفاده است و با قرار دادن طرح مذکور می‌توان توربینی را به گردش درآورد و از انرژی آن مولد برقی را به گردش درآورد و یا از نیروی توربین پمپ آبی را به کار انداخت و با لوله آب را در بالا دست هم هدایت کرد.

/ 0 نظر / 20 بازدید