کاوشگر ژاپنی کاگویا

سازمان فضایی ژاپن تصویری را منتشر کرده است که مربوط به برخورد فضاپیمای کاگویا با سطح ماه می باشد. این آخرین عکسی است که توسط دوربین HDTV بسیار قدرتمند فضاپیما قبل از برخورد گرفته شده....

 این تصویر تقریبا یک دقیقه قبل از برخورد در 11 ژوئن 2009 را نشان می دهد و دهانه ی گیل Gill در آن به وضوح مشاهده می شود.کاگویا در 14 سپتامبر 2007 پرتاب شد و تقریبا دو سال در مدار ماه به تحقیق و داده برداری پرداخت. یک تلسکوپ از استرالیا این برخورد برنامه ریزی شده را زیر نظر گرفت و داده های ذی قیمتی را از آن جمع آوری کرد. قرار است تا فضاپیمای LCROSS نیز همین عملیات را در سال جاری انجام بدهد. 

 

تصویر قسمتی از ماه از دید کاوشگر ژاپنی کاگویا

 

توکیو- کاوشگر ژاپنی کاگویا که ماموریت کاوش ماه را بر عهده داشت روز پنجشنبه بیست و یک خرداد  به ماموریت حدود دو ساله خود در مدار ماه خاتمه داد. به گزارش تلویزیون سراسری ژاپن (ان.اپ.کی)، کاگویا در ساعت دو ? ???دقیقه بامداد به وقت محلی و بر اساس یک برنامه تنظیم شده بر سطح ماه فرود آمد.
به گزارش ایرنا به نقل از ان.اچ.کی، تیم کارشناسان ژاپنی که ماموریت کاگویا را در اختیار دارند تایید کردند که این کاوشگر ارسال سیگنال به مرکز فضایی ژاپن در استان کاناگاوا در مجاورت توکیو را از ساعت سه و ???? دقیقه بامداد متوقف کرده است.
کاوشگر ژاپنی کاگویا که در سپتامبر سال ? ?????میلادی به فضا پرتاب شد ، در مدت ماموریت خود تصاویر با کیفیت بالایی را از سطح ماه و زمین ارسال کرده است.
این کاوشگر با استفاده از تجهیزات پیشرفته نصب شده بر روی آن توانست نقشه ای را از جزئیات سطح ماه به زمین ارسال کند.
سوسومو ساساکی مدیر این پروژه فضایی گفت: تیم فعال در این پروژه به دنبال متوقف شدن ارسال سیگنال از کاوشگر ماه ، تجزیه و تحلیهای خود را بر روی اطلاعات دریافت شده از این کاوشگر را آغاز می کنند.
ساساکی از تمامی مسئولان و شهروندان ژاپنی که این تیم را در اجرای پروژه کاگویا حمایت کردند ، قدردانی کرد.
کاوشگر ژاپنی چهار متر و ? ???سانتیمتری کاگویا با استفاده از ? ???قطعه تجهیزات پیشرفته خود از دسامبر سال ? ?????میلادی و از فراز ? ????کیلومتری سطح ماه ، مشاهدات خود را آغاز کرد.
این کاوشگر ????میلیارد ینی که ماموریت کاوش ماه را برعهده دارد ، در ???? سپتامبر سال ? ?????میلادی ( ????شهریور? (???از پایگاه فضایی ژاپن در تانه گاشیما و با استفاده از موشک ملی اچ ???ای ژاپن از پایگاه فضایی تانه گاشیما در استان کاگوشیما در جنوب ژاپن به فضا پرتاب شد و با موفقیت در مدار خود قرار گرفت.
ماهواره اکتشافی کاگویا دارای سه تن وزن ، دو متر و ?????سانتیمتر عرض ، دو متر و ?????سانتیمتر طول و چهار متر و ? ???سانتیمتر ارتفاع است.
ماموریت سازمان فضایی ژاپن در پرتاب کاوشگر به ماه نخستین طرح اکتشافاتی این کشور در کره ماه ، پس از ماموریت ماهواره آپولو آمریکا محسوب می شد.

برای دیدن عکس های فوق العاده کاگویا به آدرس زیر مراجعه کنید

منبع: nightsky.ir - khabarfarsi.com - tishtarstar.persianblog.ir

/ 0 نظر / 26 بازدید