شرکت Canon بزرگ ترین سنسور جهان را تولید کرد

شرکت Canon بزرگ ترین سنسور جهان را تولید کرد

 

شرکت کانن بزرگترین سنسور CMOS جهان را معرفی کرده است. این سنسور که پس از سنسور 29.2 در 20.2 میلی متری APS-H CMOS دوربین دیجیتال کانن یا رزولوشن 120 مگاپیسکلی معرفی شده است دارای ابعاد آن 202 در 205 میلی متر می باشد و تقریباً 40 برابر بزرگتر از سنسور های CMOS تجاری است. این سنسور تقریباً یک صدم نوری که دوربین های DSL نیاز دارند، حساسیت نشان می دهد. این سنسور باعث میشود که حتی بتوانید تا 60 فریم در ثانیه با 0.3 نور لازم در شب عکاسی کنید

شرکت Canon اعلام کرد که بزرگ ترین سنسور CMOS جهان را تولید کرده است. این سنسور دارای ابعاد  202 در 205 میلی متر است. به دلیل اندازه ی بزرگ این سنسور، قابلیت جذب نور بسیار بالایی دارد و می تواند یک صدم نوری که یک دوربین دیجیتال حرفه ای SLR جذب می کند را جذب کند.

سنسور جدید 202 x205 میلی متری شرکت کانن جز بزرگترین قطعات است که تقریباً 40 برابر بزرگ تر از سنسور های CMOS *2  است.  در گذشته بزرگ بودن سنسور باعث می شد که زمان دریافت و انتقال سیگنال ها در دوربین افزایش پیدا کند و در واقع سرعت دوربین را کاهش می داد. شرکت کانن این مشکل را حل کرده است و با طراحی مداری جدید ویدئو های سازگار با سنسور CMOS  را امکان پذیر کرده است. به علاوه با ایجاد یک محیط کاملاً تمیز ورود گرد و غبار را به حداقل رسانده است.

افزایش سایز سنسور، عکاسی در محیط های با نور بسیار کم را امکان پذیر میکند. این سنسور امکان عکاسی در 100/1 نور لازم برای دوربین های حرفه ای،  که از سنسور 35 میلی متری CMOS استفاده می کنند، را میسر می کند و عکاس می تواند تا 60 فریم در ثانیه در نور بسیار کم ، 0.3 نور Lux که تقریباً نصف نور موجود در شب است عکاسی کند.
این سنسور می تواند در شب فیلم برداری کند و یکی از کاربری های آن این است که کاربر می تواند رفتار شبانه ی حیوانات را ضبط کند. تکنولوژی جدید کانن می تواند تاثیر بسیار زیادی بر آینده ی عکاسی و فیلم برداری بگذارد.

منبع: camshop.ir

/ 1 نظر / 11 بازدید
MEHDI

MIKHAM NAZAR BEDAM........... ____________**__**_____* __________ ___________***_*__*_____* _________ __________****_____******** ____ _________*****______**_*______** __ ________*****_______**________*_** ________*****_______*_______* _____ ________******_____*_______* ______ _________******____*______* _______ __________********_______* ________ __***_________**______** __________ *******__________** _______________ _*******_________* ________________ __******_________*_* ______________ ____**___*_______** _______________ ___________*_____*__* _____________ _______****_*___* _________________ _____******__*_** Tagdem Beh Veblag Zibay To.......... ____*******___** __________________ ____*****______* __________________ ____**_________* __________________ _____*_________* __________________ _____________*_* __________________ ______________** __________________ . . ¶¶ . . ¶¶¶.¶ .¶ . . . . . . . ¶¶¶ . . ¶¶¶.¶ .¶&