هفتمین سالگرد زلزله بم

 

در هفتمین سالگرد زلزله، بم دوباره لرزید

صبح دیروز شهرستان بم در استان کرمان در ساعت 6 و 48 دقیقه صبح شاهد زمین‌لرزه 2وشش‌دهم ریشتری بود.
به‌گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز در هفتمین سالروز زلزله تاریخی بم، مردم این شهرستان شاهد زمین‌لرزه 2وشش‌دهم ریشتری بودند که برایشان تداعی کننده خاطرات تلخ هفت سال پیش بود.
این زمین‌لرزه که در ساعت 6و48دقیقه بامداد امروز رخداد، شهروندان بم را به یاد 12 ثانیه پنجم دی‌ماه 1382 انداخت و انگار تمام آن 12 ثانیه از ذهنشان گذشت.
به‌گزارش خبرنگار ایلنا، شهرستان حسین‌آباد از توابع شهر بم از 26 آذر ماه جاری شاهد زمین‌لرزه های متوالی بوده‌است که بزرگترین آن‌ها با مقیاس 6ریشتر بود و بسیاری از این لرزه‌ها در بم هم احساس می‌شد.

 

نایب رییس مجلس شورای اسلامی هفتمین سالگرد وقوع زلزله‌ی بم را تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدشهاب‌الدین صدر در سخنان کوتاهی با اشاره به هفتمین سالگرد وقوع زلزله‌ی بم در پنجم دی‌ماه سال 1382 گفت: در آن حادثه‌ی غم‌انگیز ده‌ها هزار نفر از هموطنان عزیزمان در شهرستان بم جان خود را از دست دادند و هزاران نفر مجروح و معلول شده و کودکان زیادی نیز بی‌سرپرست شدند.

وی با اشاره به تخریب 92 درصدی شهر بم در زلزله، ضمن تسلیت به مردم شریف شهرستان بم، یاد و خاطره‌ی همه‌ی جان‌باختگان آن حادثه را گرامی داشت و برای آنها از خداوند متعال آرزوی مغفرت کرد.

صدر تصریح کرد: امروز شهرستان بم پس از سال‌ها تحمل مشکلات عدیده به شهری آباد و مستحکم تبدیل شده که در حقیقت فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند " به یاری پروردگار و همت و عزم و اراده‌ی مسوولان و مردم از دل ویرانه‌های بم، شهری آباد، بسیار مستحکم و بهتر خواهیم ساخت‌ " محقق شده که موجب افتخار نظام است.

وی در پایان گفت: هرچند مشکلات اندکی باقی مانده، اما امیدواریم با همت مسوولان این مشکلات نیز برطرف شود.

 

منبع: ایلنا - http://news.veyq.ir

/ 0 نظر / 90 بازدید