دولت بودجه نجات‌بخشی تالاب انزلی را نمی‌پردازد

دولت بودجه نجات‌بخشی تالاب انزلی را نمی‌پردازد

عضو مجمع نمایندگان گیلان در گفت‌و‌گو با ایلنا:

تالاب بین المللی انزلی در دنیا بی‌نظیر و زیستگاه بسیاری از پرندگان مهاجر هست ولی به دلیل ورود فاضلاب از طریق رودخانه‌های منتهی به آن در حال حاضر آلوده و به سمت نابودی پیش می‌رود/ دولت اعتبار 700میلیارد تومانی را نمی‌دهد.
ایلنا: عدم تخصیص اعتبار 700 میلیارد تومانی دولت برای نجات‌بخشی تالاب بین‌المللی انزلی غیرقابل توجیه است.
عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس در گفت‌و‌گو با ایلنا، گفت: هیات دولت در سفر دور دوم به گیلان اعتبار 700 میلیارد تومانی برای اجرای فاضلاب صنعتی در 11 شهر این استان و نجات‌بخشی تالاب انزلی تصویب کرد، ولی متاسفانه تاکنون نسبت به پرداخت آن اقدامی نکرده و این غیر قابل توجیه است.
علی میرزایی فلاح آبادی ادامه داد: تالاب بین المللی انزلی در دنیا بی‌نظیر و زیستگاه بسیاری از پرندگان مهاجر هست ولی به دلیل ورود فاضلاب از طریق رودخانه‌های منتهی به آن در حال حاضر آلوده و به سمت نابودی پیش می‌رود.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس درباره برنامه‌های در دست اجرا برای نجات‌بخشی تالاب انزلی، گفتک در سفر دوم احمدی‌نژاد در سال گذشته به گیلان، هیات دولت اعتبار 700 میلیارد تومانی برای اجرای فاضلاب صنعتی در 11 شهر فومن، صومعه‌سرا، لاهیجان، لنگرود، رودبار، انزلی، آستانه اشرفیه، آستارا و تالش اختصاص بدهد ولی متاسفانه تاکنون این اعتبار تخصیص داده نشده و شاهد آلودگی شدید تالاب انزلی و وضعیت بسیار بد آن هستیم.
میرزایی فلاح آبادی وظیفه دولت را برای نجات بخشی تالاب انزلی از آلودگی‌های موجود بسیار مهم و ضروری دانست و تاکید کرد: وظیفه دولت است که در اسرع وقت امکانات و اعتبارات لازم را برای اجرای فاضلاب صنعتی در 11 شهر گیلان و هدایت آن به تصفیه‌خانه‌ها تخصیص بدهد تا از بین رفتن تالاب بین المللی انزلی به عنوان زیستگاه بسیاری از پرندگان مهاجر، منطقه گردشگرپذیر حیات و اقتصاد گیلان جلوگیری بشود در غیر این‌صورت باید هم‌چنان شاهد مرگ آن باشیم.
نماینده مردم فومن در پایان از اداره کل محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری و استانداری گیلان خواست هرچه سریعتر نسبت به مبارزه با آلودگی تالاب انزلی تا اخذ اعتبار 700 میلیارد تومانی مصوب دولت و توسعه گردشگری اقدام بکند.

منبع: iranamerica.com - ایلنا

/ 0 نظر / 11 بازدید