روز نجوم سال 89 در پیش است

روز نجوم سال 89 در پیش است

 

اتحادیه نجوم(Astronomical League) هماهنگ‌کننده برنامه‌های روز جهانی نجوم، زمان برگزاری روز نجوم سال 2009 را شنبه 2 ماه می اعلام کرده است. طبق دستور العمل اتحادیه نجوم با توجه به‌ تعطیلی روز جمعه در ایران و نیز با هدف جذب عموم مردم، این روز همواره یک روز قبل در ایران برگزار می‌شود، به‌ این ترتیب جمعه 11 اردیبهشت 1388 روز نجوم در سال جاری است.

 

انجمن نجوم ایران-شاخه آماتوری در تلاش است با همکاری گروه‌ها و علاقه‌مندان به نجوم، امسال روز و هفته نجوم را هرچه باشکوه‌تر برگزار کند.

روز نجوم امسال با شعار "آسمانی پر ستاره، بدون آلودگی نوری" با هدف آشنا کردن عموم مردم با آثار زیان‌بار آلودگی نوری بر محیط زیست برگزار می‌شود.

 

گزارش‌های برگزاری مراسم روز نجوم را علاوه ‌بر ارسال به‌ انجمن نجوم ایران و ماهنامه نجوم می‌توانید به‌ اتحادیه نجوم نیز بفرستید.

 

 

در صورتی که مایلید در برگزاری روز نجوم همکاری نمایید یا ایده هایی برای برگزاری این روز و هفته نجوم دارید، می توانید با نشانی   astroday@asiac.ir This email address is being protected from spam bots, you need Javascript enabled to view it  ارتباط برقرار کنید.

 


 منبع : کمیته برگزاری مراسم هفته و روز نجوم سال 1388 - nojumnews.com

/ 2 نظر / 13 بازدید
سمیرا

من او عکس رو خیلی دوست دارم .... خیلی قشنگه..

مهدی علیزاده

سلام علی جان از اینکه اینقدر active هستی بهت تبریک میگم به امید دیدار