ارتش سایبری ایران

ارتش سایبری ایران

 

به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی " خبرگزاری فارس، مؤسسه "دیفنس تک " (Defense Tech) از مؤسسات نظامی و امنیتی ایالات متحده آمریکا با استناد به آمار دریافتی از سازمان اطلاعات آمریکا (CIA)، ایران را جزء 5 کشور دارای قوی‌ترین نیروی سایبری معرفی کرده و تعداد نیروهای سایبری سپاه را بیش از دو هزارو 400 نفر به علاوه 12 هزار نفر نیروی ذخیره ـ مردمی ـ تخمین زده است.
همچنین سیا با اذعان به توانایی و ابتکار تیم رصد سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ضمن اشاره به برخی از مشخصات ارتش سایبر ایران نوشت؛ با این آمارها می‌توان تا حدی توانایی علمی ایران در نبرد سایبری را تخمین زد.
مؤسسه "دیفنس تک " با تاکید بر اینکه ارتش سایبر ایران زیر مجموعه تیم رصد سایبری سپاه است بوجه این تیم را 76 میلیون دلار اعلام کرده است.
قابل ذکر است پیش از این مجله "فارین پالیسی " (چاپ آمریکا) اقدامات نیروهای سپاه علیه سایت‌های مستهجن در عرصه سایبر را اقدامی بشردوستانه و به نفع حقوق بشر اعلام کرده بود.

/ 2 نظر / 12 بازدید
مسلم

جالب مفید و آموزنده بود آدرستونو برای استفاده دانش آموزان لینک کردم

farshid.kh

با سلام به شما همکار و همسنگر عزیز. بران شدیم با تشکیل تیمی سایبری, در گیلان فعالیت در زمینه مقابله با جنگ نرم را آغاز کنیم. از شما تقاضا داریم مارا در رسیدن به هدف خود که بالابردن سطح اطلاعاتی جوانان و مردم گیلان همچنین ساخت تیمی واحد در زمینه مقابله با جنگ نرم است کمک کنید برای اطلاعات بیشتر با بخش پشتیبانی تیم در ارتباط باشید یاعلی ادرس ماWWW.TEAM-OGHAB.IR