شش فضانورد برای ماموریت شبیه سازی شده به مریخ آماده می شوند

شش فضانورد برای ماموریت شبیه سازی شده به مریخ آماده می شوند

 

شش فضا‌نورد از روسیه، اروپا و چین برای انجام یک سفر شبیه سازی شده به مریخ در حال آماده شدن هستند.

 

به گزارش ایرنا و به نقل از رویترز، در جریان این سفر شبیه سازی شده 520 روزه به مریخ، محققان اثرات انزوای طولانی مدت بر انسان ها را بررسی خواهند کرد.
در این ماموریت شبیه سازی شده سه فضانورد روس، یک فضانورد ایتالیایی ـ کلمبیایی تبار، یک ‌فرانسوی و یک چینی روز سوم ژوئن (13 خرداد) در یک سری اتاقک های تنگ مبحوس خواهند شد و تا نوامبر 2011 آنجا خواهند ماند.
"مارتین زل" از آژانس فضایی اروپا، گفت: سفر به مریخ 520 روز طول می‌کشد که این سفر از لحاظ مدت زمانی که طول می کشد بی‌سابقه و بسیار سخت خواهد بود.
وی که در بخش مأموریت‌های سرنشین دار آژانس فضایی اروپا فعالیت دارد، گفت: به تصور من زمانیکه در مورد مأموریت فرستادن انسان به این سیاره سرخ صحبت می‌کنیم باید در نظر بگیریم که این مأموریت سخت تا 20 و یا 30 سال دیگر قابل انجام نخواهد بود.
این شش فضانورد هرکدام به اندازه سه متر مربع "فضای شخصی" خواهند داشت و به جزء موارد خاص یا اضطراری که شبیه سازی می شوند، هر هفته دو روز وقت استراحت دارند .
این 6 فضا‌نورد همانند فضانوردان خدمه ایستگاه بین‌المللی فضا، زندگی و کار خواهند کرد و در طی روز باید آزمایش‌های علمی انجام دهند.

/ 0 نظر / 8 بازدید